Blog

Bydlení snů, nebo strašidelný hrad? Každý má možnost správné volby

10 května, 2016

O stavbě domu nemusíte vědět zhola nic. Stačí mít jasno v tom, že chcete nové bydlení, ve kterém si toužíte splnit vaše představy a sny. Pokud jste právě takový případ, zbývá jediné, najít parťáky, kteří vám pomohou si vybrat a postarají se o to, aby vaše životní rozhodnutí bylo správné.

Současný stavební trh je doslova přesycen možnostmi, jak, co a s kým stavět. S pusou otevřenou dokořán se můžete dívat na obrovskou nabídku rodinných domů, mezi kterými najdete jak typové či developerské projekty, tak i čistě individuální výstavbu na bázi úzké spolupráce klient – architekt.

Vybrat si svoji cestu k vysněnému bydlení může zcela svobodně každý. Jde jen o to zvolit si koncept, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu, hodnotám a taky každodenním potřebám. Však to znáte, tři pokoje v podkroví vypadají lákavě, ale koho to má bavit pořád šlapat nahoru a dolů po schodech?

Začít můžete prohlídkou

To už ale kapku předbíháme. Zatím pořád ještě sedíte doma a říkáte si, jak vlastně začít. Vůbec si neuškodíte, když vaše první kroky povedou tam, kde můžete vidět domy, domky a domečky, které už někdo postavil a ve kterých je dokonce i něco odžito.

Na takové lze narazit například díky známým, kteří svoje životní rozhodnutí udělali pár let před vámi a pozvou vás k sobě domů na prohlídku, nebo třeba ve vzorovém centru, které mají většinou firmy zabývající se výstavbou rodinných domů komplexně, tedy od prvotní studie až po střechu.

Na příkladech už hotových domů vám ukážou i to, co byste nečekali. Dostanou se vám do hlavy přesné rozměry, proporce i celkové provedení stavby, do kterého se třeba na první pohled zamilujete. Ale klidně si můžete pomaličku začít plánovat, co byste chtěli udělat jinak, na čem si dát záležet a kde případně ušetřit.

To jsou takzvané tvrdé střety s realitou, kdy vaše vize zbourá nebo naopak mile potvrdí holá skutečnost, díky které zjistíte, na co opravdu máte. A tím nejsou myšleny jenom finance, ale taky ambice a sny, které tvoří zásadní rámec vašich stavitelských plánů.

Velké oči a málo peněz? To nejde dohromady

Aby vás hned první krok neodradil, je důležité narazit na stavební firmu, developera či architekta, který má lidský přístup a dokáže se s vámi otevřeně pobavit. Proberete společně finanční možnosti, vhodnost vašeho pozemku a třeba i to, jak chcete řešit dispozice vašeho budoucího bydlení.

Hlavní je nebát se ptát, diskutovat, nechat si poradit a usměrnit myšlenky. Když na to přijde, rozhodnutí můžete klidně i na čas odložit, až budete mít o něco více naspořeno nebo až najdete ideální pozemek. Spěch totiž v tomto případě není dobrý rádce.

Bydlení ve velkém luxusu za 2 mega by chtěl asi leckdo, ale málokdo umí tohle postavit. A než bydlet ve strašidelném hradu, to je fakt lepší zaplatit o něco víc a mít za to dům, do kterého se budete rádi vracet nejen vy, ale i vaši blízcí…

Mohlo by se vám také líbit

Buďte první kdo přidá komentář

Váš komentář